شنبه, 13 خرداد 1402

تاکید بر زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه / تقویت و حمایت از کانون ایثار دانشگاه

دکتر شیخ الاسلامی در همایش سالانه تقدیر ازدانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی مشهد

تاکید بر زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه / تقویت و حمایت از کانون ایثار دانشگاه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مشهد بر ترویج و زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه تاکید کرد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد :دکتر عباس شیخ الاسلامی در همایش سالانه دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی مشهد که با حضور دکتر طباطبایی مشاور ریاست و مدیر کل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی ، عابدی مقدم مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی ، حجت الاسلام سلطانی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و سایر مسئولین دانشگاهی و بنیاد شهید خراسان رضوی در هتل ثامن مشهد همراه بود وجود سه هزاردانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد راباعث افتخاردانشگاه دانست .

وی ضمن تسلیت ایام محرم و شهادت امام حسین علیه السلام بر زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه تاکید کرد و گفت: هرگز نبایستی بگذاریم تا فرهنگ ایثار و شهادت در میان نسل جوان کمرنگ شود لذابرای ترویج آن از همه ظرفیت ها استفاده می کنیم .

رئیس ستاد شاهد و ایثارگر واحد مشهد اظهار داشت : دانشجویان شاهد وایثارگر نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارند چرا که پدران آنها ایثار را از امام حسین(ع) آموختند و آنها نیز بایستی این فرهنگ را تداوم بخشند .

وی در ادامه بر تقویت و حمایت از کانون های شاهد و ایثارگر دانشگاه تاکید کرد و اظهار داشت : برگزاری کلاسهای فوق العاده توسط دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای مقاطع پایین تر کمک شایانی به ارتقاء تحصیلی آنها می کند .

وی به بازدید از خانواده های دانشجویان شاهد و ایثارگر واحد مشهد اشاره نمود و گفت : این بازدیدهانیز در راستای حل مسائل و مشکلات دانشجویان صورت می گیرد .

در ادامه این همایش حجت الاسلام عابدینی نژاد مدیر امور شاهد وایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با بیان اینکه هم اکنون بیش از سه هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در واحد مشهد مشغول به تحصیل هستند افزود : بيش از 700 دانشجوي شاهد و ايثارگر در ترم جديد در واحد مشهد پذيرش شده اند .

وی با اشاره به اهداف این همایش افزود : تبیین قوانین آموزشی و مالی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر ، پاسخگویی به اشکالات و بررسی پیشنهادات دانشجویان شاهد و ایثارگر در جهت ارتقا سطح علمی آنها از جمله اهداف این همایش است .

حجت الاسلام عابدینی نژاد ضمن تسلیت ایام محرم و سوگواری سرور وسالار شهیدان ، امر به معروف ونهی از منکر را از پیام های عاشورا دانست و گفت : نسل جوان ما باید پیام های عاشورا را بشنود و باعمل کردن به آنها در جهت ترویج آن بکوشند .

دکتر سید محمد تقی طباطبایی مشاوره ریاست عالیه دانشگاه و مدیر کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی در دومین همایش سالانه تقدیر ازدانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی مشهد که در هتل ثامن مشهد برگزار شد افزود : 120 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند و این دانشگاه در حال حاضر 75 درصد دانشجویان شاهد و ایثارگر را دارا است .

وی گفت : دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است که یک‌ میلیون و 700 هزار دانشجو امسال در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند .

دکتر طباطبایی با تاکید بر اینکه هموار کردن مسیر رشد و تعالی دانشجویان شاهد و ایثارگرهدف مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد شهید است اظهار داشت : این امر با اجرای قوانین و ایجاد تسهیلات لازم برای دانشجویان شاهد و ایثارگر صورت می پذیرد .

طباطبایی به قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران اشاره نمود و گفت : دانشگاه آزاد اسلامی نخستین دانشگاهی است که قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران را در حوزه دانشگاهی اجرا نموده که این امر یکی از افتخارات دانشگاه است .

مشاور ریاست دانشگاه با انتقاد از اینکه برخی از دانشجویان شاهد و ایثارگر هویت ایثارگری خود را پنهان می سازند بر آسیب شناسی این موضوع تاکید کرد و گفت : دانشجویان شاهد و ایثارگر بایستی پرچم ایثار و شهادت را با افتخار در دانشگاه برافراشته نگاه دارند .

وی از ایجاد کانون‌های معتمدین معین در دانشگاه‌ها خبر داد و افزود: این کانون‌ها متشکل از دانشجویان شاهد و ایثارگر است که وظیفه ارتقاء علمی سایر دانشجویان شاهد و ایثارگر و همچنین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را به عهده دارند.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت : هم اکنون شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شده و گام نخست در انجام فعالیت های آن برداشته شده است .

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی از لحاظ کسب تعداد دانشجویان ممتاز ، جزء برترین های کشور است اظهار داشت : تعداد زیادی از مخترعین و نخبگان کشور از دانشجویان شاهد وایثارگر است .

وی در بخش دیگری از سخنانش به کاهش بار اتکای دانشگاه به شهریه اشاره نمود و گفت : حدود دو سال است که دانشگاه با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالیت های پژوهشی درآمد زا در جهت تامین هزینه ها بدون اتکا به شهریه، گام های اساسی برداشته است .

عابدین عابدی مقدم مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در همایش سالانه تقدیر از دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی مشهد اظهارداشت : دانشجویان شاهد و ایثارگر باید تمامی نیازهای خود را با مسئولان دانشگاه‌ بیان کنند تا براساس آن برنامه ریزی کرده و آنها را رفع نمائیم .

وی با اشاره به اینکه بحث مشاوره برای دانشجویان شاهد و ایثارگر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است ؛ افزود : مشاوره به رفع نیازهای علمی دانشجویان کمک شایانی می کند .

وی اظهار امیدواری کرد : تقویت هر چه بیشتر بنیه علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر با جدیت در دستور کار قرار گیرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی با تأکید بر اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود : ترویج واقعی فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه در گرو تکریم خانواده شهدا و ایثارگران است .

عابدین عابدی‌مقدم گفت: استکبار جهانی که در رأس همه آنها امریکا قرار دارد مسئول خون تمام مردم بی گناهی است که در جهان اسلام کشته می‌شوند و به شهادت می‌رسند.

وی با تاکید بر اینکه اگر حمایت امریکا از شاه معلون و رژیم بعث عراق نبود ، هرگز این تعداد این تعداد شهید و جانباز نداشتیم، اظهار داشت : به طور حتم مسئولیت مستقیم تمام این جنایات بر عهده امریکا و استکبار جهانی است و امیدواریم امسال در 13 آبان هر کس که می‌داند امریکا چه جنایاتی را مرتکب شده است با حضور در راهپیمایی 13 آبان بار دیگر انزجار و استکبارستیزی خود را از سیاست‌های امریکا بیان کند.

گفتنی است : در این همایش که با حضور مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی مشهد و بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه یک مشهد همراه بود از36 دانشجوی ممتاز شاهد و ایثارگرمقاطع مختلف واحد مشهد در سال تحصیلي93-94 با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل بعمل آمد

حاضرين در سايت

ما 76 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم