شنبه, 13 خرداد 1402

دستور العمل تغییر رشته و گرایش

۱مشمولان :  

بر اساس ماده ۶۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران شامل:

* جانبازان۲۵% وبالاتر

* آزادگان

* همسر و فرزند(شهيد،جاويدالاثر،آزاده،جانباز۲۵% و بالاتر)

۲ – تغییر رشته/گرایش و یا انتقال توام با تغییر رشته گرایش :

* زمانبندي ثبت درخواست:

* مشمولان يادشده از تاریخ ۲۵/۳/۹۹ لغایت ۳۱/۴/۹۹ از طریق مراجعه به سایت مركز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی : esargaran.iau.ir، بخش دانلودها (آموزشی دانشجويي ) و دريافت فرم شماره ۴(تغيير رشته /گرايش) و یا فرم شماره ۵(تغيير رشته/گرايش همراه با انتقال) نسبت به ارسال مدارك اقدام نمايند.

* شرايط و ضوابط:

* متقاضی باید مشمول ماده ۶۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران باشد.

* رشته/گرایش درخواستی در یک گروه آزمایشی و مجموعه امتحاني باشد.

* متقاضيان تغيير رشته/گرايش در رشته هاي علوم پزشكي و پيراپزشكي بايد واجد شرايط مفاد فصل دهم آيين نامه آموزشي وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكي باشند كه عبارتند از:

۱-ادامه تحصیل دانشجو در رشته قبلی از نظر مقررات آموزشی بلامانع باشد.

۲- برای دانشجویان شاهد و ایثارگر بر اساس مفاد ماده ۱۶ آیین نامه تسهیلات آموزشی ضمیمه آیین نامه آموزشی وزارت بهداشت گذراندن حداقل ۱۴ واحد درسي و حداکثر یک سوم کل واحدهای دوره  در مقطع دكتراي حرفه اي و يك دوم در مقطع كارشناسي الزامي مي باشد.

۳-نمره آزمون ورودی متقاضی در سال ورود به تحصیل از نمره آزمون آخرین فرد پذیرفته شده همان سال در سهمیه و رشته مورد تقاضا در دانشگاه مقصد کمتر نباشد .( این بند پس از داشتن سایر شرایط و اعلام به معاونت علوم پزشكي از طريق مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه استعلام می شود .)

۴-با توجه به حداکثر مدت مجاز تحصیل ، امکان گذراندن واحدهای درسی مورد نیاز در رشته جدید را داشته باشد.

۵-تغییر رشته باید در مقاطع تحصیلی هم سطح صورت پذیرد در غیر این صورت فقط از مقاطع بالاتر به مقاطع پایین تر با رعایت مقررات ذکر شده در بالا امکان پذیر است .

۶-دانشجو در طول تحصیل خود تنها برای یکبار می تواند تغییر رشته دهد .

۷-در صورت موافقت با تقاضای تغییر رشته ، دانشجو موظف است در اولین نیمسال تحصیلی پس از موافقت ، در رشته جدید ثبت نام و انتخاب واحد نماید. در صورت ثبت نام ، دانشجو اجازه بازگشت به رشته قبلی را ندارد.

* نحوه تکمیل و ارسال فرم متقاضیان تغییر رشته/گرایش و یا انتقال توام با تغییر رشته/گرایش :

* متقاضیان تغییر رشته/گرایش : تکمیل فرم دانلود شده شماره ۴ به همراه مدارک : ۱ – خلاصه وضعیت تحصیلی ۲ – کارنامه قبولی در آزمون ۳ – مدرک معتبر ایثارگری ۴ – کپی آخرین مدرک تحصیلی ۵-سند احراز هويت(فقط براي متقاضياني كه قبلا از امتياز انتقال استفاده نموده اند)

* متقاضیان انتقال توام با تغییر رشته/گرایش : تکمیل فرم دانلود شده شماره ۵ به همراه مدارک : ۱ – خلاصه وضعیت تحصیلی ۲ – کارنامه قبولی در آزمون ۳ – مدرک معتبر ایثارگری ۴ – کپی آخرین مدرک تحصیلی

* داشتن خلاصه وضعيت تحصيلي(گذراندن حداقل يك نيمسال تحصيلي با داشتن معدل ترمي)كه به تاييد واحد دانشگاهي متقاضي رسيده باشد، الزامي است.

* تغيير رشته /گرايش در كليه دوره هاي بدون آزمون و نيز در دوره دكتراي تخصصي ممنوع مي باشد.

* دانشجويان متقاضي انتقال توام با تغيير رشته/گرايش نبايد سابقه انتقال داشته باشند.

* ارسال فرم شماره ۴ و یا ۵ تكميل شده به همراه مدارک به نشاني ایمیل مركز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی به نشاني این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید :

* تماس با شماره ۰۲۱-۴۷۹۱۶۰۲۰ و اطلاع از دریافت پست الکترونیک

* درخواستهاي واصله به اين مركز درصورت احراز شرايط اعلام شده، به كميسيون موارد خاص آموزشي سازمان ارسال و پس از بررسي براساس شرط همطرازي(ماده۶۲قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران)نسبت به صدور مجوز تغيير رشته/گرايش به واحد دانشگاهي اقدام خواهد شد.

نحوه پاسخگویی :  

* تلفن پاسخگویی حوزه آموزشي و دانشجويي مركز امور شاهد و ايثارگران ۴۷۹۱۶۰۲۹ و۴۷۹۱۶۰۲۸– ۰۲۱

* پاسخگویی به سئوالات و یا هرگونه مشکل با ارسال پیام از طریق سایت مركز امور شاهد و ایثارگران به نشانی : esargaran.iau.ir (قسمت ارتباط با ما) با ذکر شماره تماس متقاضی امکان پذیر خواهد بود .

اعلام نتایج :

* اعلام نتایج تغییر رشته/گرایش و یا انتقال توام با تغییر رشته /گرایش پيش از شروع نيمسال تحصيلي جديد از طریق تماس تلفنی به متقاضیاني كه در زمان مقرر، برابر ضوابط و مقررات اعلام شده  نسبت به ارسال درخواست اقدام نموده باشند؛ اطلاع رسانی خواهد شد .

یادآوری :  

* به درخواست هایي كه ۱-خارج از ضوابط باشند۲-مدارك ناقص ارسال كرده باشند۳- گواهي ايثارگري معتبر نباشد ۴- و نيز پس از پایان مهلت زمانی اعلام شده به اين مركز ارسال شده باشد، ترتیب اثر داده نخواهد شد .

مركز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی

حاضرين در سايت

ما 9 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم